Рафиня избухна с хеттрик срещу Байерн, Левандовски също вкара

Рафиня избухна с хеттрик срещу Байерн, Левандовски също вкара Снимка: Getty Images

Барселона разби Байерн Мюнхен с 4:1 в мач от третия кръг на новата Шампионска лига. Тимът на Ханзи Флик отнесе бившия му тим и се поздрави с една от най-големите си победи в последните години.

Големият герой за домакините бе Рафиня, който наниза хеттрик във вратата на баварците, а един добави бившият нападател на Байерн Роберт Левандовски.

Барса откри резултата още в първата минута, когато Рафиня се възползва от подаване на Фермин Лопес.

Малко по-късно гол на Хари Кейн бе отменен поради тънка засада. Английският нападател все пак се разписа в 18-ата минута, изравнявайки резултата.

В 36-ата Левандовски наказа бившия си тим след груба грешка на Ким-Мин Дже в защита, който се размина с една висока топка. Дори излезлия Мануел Нойер не успя да поправи грешката му, след което Фермин предостави топката на Лева на празна врата.

В края на полувремето Рафиня получи топката отляво, напредна към наказателното поле, след което успя да стреля между двама играчи на Байерн и направи резултата 3:1.

Крайното 4:1 оформи отново бразилецът в 56-ата минута след светкавична контра на Барселона и страхотен извеждащ пас на Ламин Ямал. Рафиня се откъсна от отбраната на гостите и с уверен удар по земя намери далечния ъгъл.

Така бразилецът има вече девет гола и осем асистенции в общо 13 мача във всички турнири от началото на сезона. За Левандовски пък това бе гол №15 през кампанията.

Това е втора победа за Барселона, който се изкачи на десетата позиция с актив от шест точки. Междувременно Байерн допусна второ поредно поражение в турнира след загубата от Астън Вила в предишния кръг. Баварците са 22-ри със само три спечелени точки.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.