Шампионската лига ще има сензационен полуфиналист

Шампионската лига ще има сензационен полуфиналист Снимка: Getty Images

Виляреал изхвърли Байерн Мюнхен от Шампионската лига и сензационно се класира за полуфиналите в турнира.

"Жълтата подводница" измъкна 1:1 на "Алианц Арена" в четвъртфинала реванш с изравнителен гол в 88-ата минута и с общ резултат 2:1 продължава напред.

Байерн пък разочарова във втори пореден мач срещу този съперник и заслужено приключи с надпреварата.

Домакините бяха отборът, който търсеше гола, за да изравни общия резултат, но в началото атаките им не стигаха доникъде.

Виляреал се отбраняваше добре, а Байерн не показваше кой знае какви идеи в нападение и не стигаше до чисто положение.

След почивката домакините най-сетне се разиграха и Роберт Левандовски откри резултата след маркова комбинация и асистенция на Томас Мюлер.

Последваха още две опасности пред Херонимо Руи, но на испанците им се размина.

Така се стигна до 88-ата минута, когато Самуел Чуквуезе отбеляза гола, изпратил Виляреал на полуфинал за втори път в историята на клуба.

Нигериецът получи пас от Жерар Морено при контраатака и от чиста позиция прати топката във вратата.

В предишната фаза играчите на Унай Емери хвърлиха бомбата и срещу Ювентус.