Титаничен Роналдо отново спаси Юнайтед в последните секунди

Титаничен Роналдо отново спаси Юнайтед в последните секунди Снимка: Getty Images

Кристиано Роналдо отново влезе в ролята на големия спасител на Манчестър Юнайтед и измъкна отбора от сигурна загуба в гостуването на Аталанта.

Срещата от група F на Шампионската лига завърши 2:2, а португалецът отбеляза и двата гола за тима си, вторият от които падна в 91-вата минута.

Две седмици след зрелището между двата тима, което Юнайтед спечели с 3:2, те изиграха още един страхотен двубой, в който пак Кристиано беше решаващата фигура. Този път обаче "червените дяволи" не успяха да вземат трите точки.

Във втори пореден мач Оле Гунар Солскяер заложи на схема с трима централни защитници, а в предни позиции действаха Роналдо, Маркъс Рашфорд и Бруно Фернандеш.

Бързо обаче стана ясно, че този двубой ще е доста по-труден за Юнайтед от онзи с Тотнъм през уикенда.

Гостите можеха да поведат в началото след удар на Мактоминей и рикошет, но гредата помогна на Мусо.

В 12-тата минута Аталанта поведе след плътен удар на Йосип Иличич, който мина под плонжа на разочаровалия в тази ситуация Де Хеа - 1:0.

Аталанта установи контрол над срещата, а Юнайтед не успяваше да създаде нищо интересно. За капак Рафаел Варан се контузи и Солскяер го замени с Мейсън Грийнууд, за да се върне към обичайната схема с четирима в отбрана.

В самия край на полувремето "червените дяволи" най-сетне показаха класата си и успяха да изравнят.

Магическа комбинация в атака позволи на Фернандеш да отклони триково към Роналдо, който от чиста позиция не сбърка за 1:1.

След почивката обаче главоболията на манчестърци продължиха.

В 56-ата минута Дуван Сапата получи една топка зад защитата, изпревари Магуайър и вкара над Де Хеа за 2:1. Първоначално беше отсъдена засада, но ВАР показа, че такава няма и Аталанта отново поведе.

Бергамаските привидно оставиха инициативата на съперника, но оставаха опасни в атака и пред Сапата се откриха още няколко ситуации.

Аталанта докосваше победата, когато в добавеното време геният на Роналдо преобърна всичко.

Португалецът вкара с фамозно насочен удар в десния ъгъл, за да донесе точката на тима си.

Така английският гранд остава начело в групата със 7 т., колкото има и вторият Виляреал.