ЦСКА поведе на "Олимпико", но след това Рома заби пет безответни гола

ЦСКА поведе на "Олимпико", но след това Рома заби пет безответни гола Снимка: Getty Images

ЦСКА започна с тежко поражение участието си в Лигата на конференциите. "Червените" загубиха с 1:5 визитата си на Рома, като можеше да си тръгне и с още по-сериозен резултат.

Двубоят започна перфектно за българския тим, който още в десетата минута поведе в резултата. Греъм Кери мина като на парад между трима защитници на домакините и от малък ъгъл разстреля вратаря.

Авансът на ЦСКА обаче трая само 15 минути, след което Рома започна наказателната си акция. В 25-ата Лоренцо Пелегрини изравни с хубав фалцов удар от границата на наказателното поле в горния ляв ъгъл на Бусато, който малко по-рано бе спасил опасен удар на Шомуродов.

"Вълците" обърнаха резултата още преди почивката, благодарение на нов хубав далечен удар. Този път Стефан Ел Шаарауи бе оставен непокрит и с удар от дъгата направи резултата 2:1.

В 62-рата Пелегрини отбеляза второто си попадение в срещата, а в края на двубоя Рома вкара още два гола в рамките на само две минути - веднага след като ЦСКА остана с човек по-малко, след изгонването на Яник Вилдсхут за втори жълт картон.

В 82-рата Джанлука Мансини покачи на 4:1. Италианецът добави топката на опразнената мрежа след удар в гредата на включилия се в атаката Крис Смолинг.

Крайното 5:1 оформи резервата Тами Ейбрахам. Деветката на "вълците" получи хубав извеждащ пас от Шомуродов и с премерен удар по диагонала преодоля Бусато за пети път.

Секунди по-късно тимът на Жозе Моуриньо удари и греда и пропусна да направи разгрома още по-изразителен.

Така ЦСКА започна с тежка загуба участието си в третия по сила евротурнир. В другия мач от групата също се получи голово шоу - Бодьо Глимт победи Зоря Луганск с 3:1.