ВАР затрудни Байерн, но последните 20 минути бяха грандиозни

ВАР затрудни Байерн, но последните 20 минути бяха грандиозни Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен продължи перфектния си ход в Шампионската лига с разгром с 4:0 над Бенфика като гост.

Баварската машина отново изригна за кратък период от време и вкара всички попадения в един 14-минутен отрязък, но той дойде едва в последната фаза на двубоя.

До 70-ата минута резултатът беше 0:0, а ВАР на два пъти беше отменил голове на германците.

Пропуските пред вратата на домакините бяха доста, но 20 минути преди края Лерой Сане откри от пряк свободен удар.

В 80-ата минута Евертон засече центриране на Гнабри в собствената си врата и си вкара автогол за 0:2.

До края Роберт Левандовски отбеляза на празна врата дeжурното си попадение, а Сане се разписа още веднъж.

Байерн вече може да е спокоен за класирането си в следващата фаза с три победи от три мача в група E и голова разлика 12:0.

В класирането следва Бенфика с 4 т., Барселона с 3 и Динамо Киев с 1.