Ювентус изхвърча от Шампионската лига по кошмарен начин

Ювентус изхвърча от Шампионската лига по кошмарен начин Снимка: Getty Images

Ювентус отпадна безславно от Шампионската лига на осминафиналната фаза след катастрофална загуба с 0:3 у дома от Виляреал.

След равенството 1:1 в първия мач, тази вечер тимът на Унай Емери успя да удържи натиска на фаворита в сблъсъка и с три попадения през втората част прекърши съперника.

Два от головете бяха от дузпи, а третият падна след ъглов удар.

Юве пък ще съжалява най-вече за пропуските си в началото, когато Херонимо Руи направи няколко брилянтни спасявания, а веднъж и гредата му помогна.

След почивката Ювентус продължи да натиска, но все по-трудно създаваше положения.

В 76-ата минута Ругани направи нарушение в пеналта и след намеса на ВАР гостите получиха дузпа.

Резервата Жерар Морено я превърна в гол.

5 минути преди края Пау Торес беше изпуснат при един корнер и покачи на 2:0, а в добавеното време още една груба грешка в отбраната на Юве доведе до втора дузпа за игра с ръка на Де Лихт.

Този път Данжума беше точен от 11-те метра и оформи крайния резултат.

Италия пък остана без нито един представител в турнира още след фазата на осминафиналите.