За Алегри загубата с 0:3 от Виляреал и отпадането от ШЛ не е провал

За Алегри загубата с 0:3 от Виляреал и отпадането от ШЛ не е провал Снимка: Getty Images

Масимилиано Алегри отказа да определи загубата с 0:3 от Виляреал на "Ювентус Стейдиъм" и отпадането на осминафиналите в Шампионската лига като провал.

След 1:1 в Испания Юве тотално се провали в домакинския реванш и за трета поредна година напуска турнира на богатите още в първия кръг от директните елиминации.

"Мисля, че играхме добре в продължение на 75 минути. През второто полувреме Виляреал реши просто да се защитава в блок, имаха един шанс и се възползваха от него. Това е футболът - една ситуация може да промени всичко - каза Алегри.

Има десет отбора в Европа, които са по-добри от Ювентус в момента. Не се срамувам, това е реалността. Не е честно да определяме това като провал."

Не стана ясно кои са десетте по-добри отбора в Европа, имайки предвид, че към четвъртфиналите в Шампионската лига продължават най-добрите осем. Дори да прибавим към тях трите отбора, които са пред Юве в Серия "А": Милан, Наполи и Интер, пак бройката не излиза.

Алегри, който се завърна в Юве през лятото, в предишния си период спечели пет поредни шампионски титли, извеждайки тима на два пъти до финал в Шампионската лига.

Сега обаче ситуацията е различна. След отпадането от Шампионската лига единственият реален шанс за трофей остава турнира за Купата на Италия, където "бианкоенрите" победиха с 1:0 Фиорентина в първия полуфинал. В Калчото тимът на Алегри е едва четвърти, на седем точки зад лидера Милан.