Задава се епично миланско дерби в полуфиналите на Шампионската лига

Задава се епично миланско дерби в полуфиналите на Шампионската лига Снимка: Getty Images

Интер се класира за полуфинал в Шампионската лига, където ще спори с градския съперник Милан.

"Нерадзурите" превърнаха реванша с Бенфика в трилър и изпуснаха победата при крайното 3:3, но успехът с 2:0 в първия двубой им беше достатъчен, за да продължат напред.

Още при първото си положение "нерадзурите" поведоха и покачиха общия резултат на 3:0.

Николо Барела завърши отлична бърза атака в 14-тата минута и успокои отбора си.

По-късно Лаутаро вкара с глава, но беше отсъдено нарушение на нападателя.

В 38-ата минута Бенфика успя да изравни чрез Аурснес и възвърна надеждите си за втората част.

Последваха нови два удара на домакините - Лаутаро Мартинес и Хоакин Кореа докараха резултата до 3:1, но в края Интер допусна срив.

В 86-ата минута Антонио Силва намали с глава, а в петата минута на добавеното време Петер Муса изравни при едно меле в наказателното поле.

За пръв път от 2010 г. насам Интер е сред най-добрите 4 в Шампионската лига - а предстоящите дербита с Милан обещават да бъдат епични.