Две изпуснати дузпи и много драма в реванша между Милан и Наполи

Две изпуснати дузпи и много драма в реванша между Милан и Наполи Снимка: Getty Images

Милан се класира за полуфиналите в Шампионската лига, след като завърши наравно 1:1 в реванша срещу Наполи, и с общ резултат от 2:1 ще се бори за място на финала за първи път от 16 години насам.

Това е третата поредна победа за "росонерите" над този противник, като по-рано записа и разгром с 4:0 в мач от Серия "А".

Наполи започна със силен домакински натиск, но в 22-рата минута Милан получи дузпа за нарушение срещу Рафаел Леао. Оливие Жиру обаче пропусна от бялата точка, след като ударът му бе спасен от Алекс Мерет.

Минути по-късно френският нападател получи нов шанс да се разпише, но от около десетина метра отново бе опроверган от Мерет.

"Сините" бяха споходени от две тежки контузии в рамките на няколко минути. Марио Руи и Матео Политано трябваше да напуснат терена принудително, което оказа влияние върху играта на домакините.

Така, две минути преди края на първата част Милан поведе. Оливие Жиру се реваншира за двата си по-ранни пропуска. Рафа Леао направи брутален пробив, поемайки топката пред своето наказателно поле и пробягвайки над 50 метра с нея, преди да я поднесе на тепсия за Жиру, който този път нямаше как да сбърка.

Снимка: Getty Images

Така завърши и първото полувреме, а Наполи започна с натиск и второто. Домакините обаче трудно стигаха до чисти положения пред Менян. Пиоли бе затворил добре своя тим, а "сините" стреляха предимно от неудобни позиции от малък ъгъл или разчитаха на центрирания, които не водеха до нищо.

В 80-ата минута Наполи също получи дузпа. Сега бе ред на Майк Менян да показва качества и вратарят на Милан го направи, спасявайки удара на Хвича Кварацхелия.

Наполи все пак не се отказа и стигна до гол. В третата минута от добавеното време едно центриране отдясно най-накрая намери добре Виктор Осимен, който с глава успя да преодолее Менян.

Време за Наполи да стигне до равенството нямаше и Милан се класира за полуфиналите. Там "росонерите" чакат победителя от двойката Интер - Бенфика. "Нерадзурите" спечелиха първия мач в Португалия с 2:0 и има голям шанс да гледаме градско дерби на Милано на полуфиналите в Шампионската лига.