Знаменит Роналдо измъкна Юнайтед в рекордния си двубой

Знаменит Роналдо измъкна Юнайтед в рекордния си двубой Снимка: Getty Images

Кристиано Роналдо отново стана герой за Манчестър Юнайтед и доказа, че Шампионската лига е неговият турнир.

Мегазвездата изригна в последните секунди на добавеното време и вкара победния гол на "Олд Трафорд" при много трудната победа с 2:1 над Виляреал в група F.

Юнайтед за пореден път не убеди с играта си и можеше да загуби от съперника, който го огорчи на финала в Лига Европа преди няколко месеца.

Двубоят беше на кантар до последно, но беше решен от безценното докосване на Роналдо във вечерта, в която той стана рекордьор по мачове в турнира - 178.

В началото домакините опитваха да контролират играта и натиснаха през първите пет минути, но бяха неориентирани в защита и Виляреал с лекота започна да създава положения пред Давид де Хеа.

Вратарят се превърна в герой през първата част с поредица от спасявания, които задържаха нулевото равенство на почивката.

Най-доброто положение за Юнайтед дойде след опит на Алберто Морено да изчисти една топка, който за малко да се превърне в автогол.

Секунди по-късно испанците отново създадоха голово положение и Де Хеа се отчете с още едно спасяване.

В 53-тата минута Виляреал заслужено поведе чрез Пако Алкасер, който засече центриране отляво и се разписа между краката на Де Хеа.

"Червените дяволи" вдигнаха темпото и в 60-ата минута изравниха.

Реферът помогна на домакините като отсъди съмнително нарушение отдясно на вратата на Рули. При заучено положение Бруно Фернандеш копна топката и очакващият извън пеналта Алекс Телес нанесе невероятен удар от воле в далечния ъгъл за 1:1.

Красивото попадение разколеба гостите, но постепенно те отново вдигнаха оборотите и две минути преди края пак се наложи Де Хеа да прави геройство с двойно спасяване.

В 95-ата минута дойде развръзката, когато резервата Лингард успя да комбинира с Роналдо, а от малък ъгъл португалецът хвърли целия стадион в екстаз.

Така Манчестър Юнайтед записа първи точки в групата и се изравни с Йънг Бойс.

Начело е Аталанта с 4 т., а Виляреал остава с 1.