Чаша бира в главата на рефер сложи край на мач от Бундеслигата (видео)

Двубоят от германския елит Бохум - Борусия Мьонхенгладбах беше прекратен и не се доигра заради скандална проява на фен от публиката на домакините.

Един от страничните съдии беше уцелен в главата с чаша с бира и това доведе до спирането на мача.

Инцидентът стана в 69-ата минута при резултат 0:2 и първоначално убегна на телевизионните зрители и на главния арбитър Бенжамин Кортус.

Асистентът Кристиан Гителман приклекна, хвана се за главата и посочи към трибуните зад себе си, откъдето беше полетяла пластмасова чаша, пълна до половината с бира.

Арбитрите прибраха футболистите в съблекалните и се колебаха няколко минути, след което Кортус спря мача заради опасения за сигурността на всички на терена.

От Бохум побързаха да се извинят на съдията, на противника и на всички фенове в Германия и определиха случилото се като "идиотска постъпка" и "позор".

Хвърлилият чашата запалянко вече е разпознат на охранителните камери и ще получи поне 5-годишна забрана да стъпва на стадиона.

Такава проява не се случва за първи път в Германия.

Медиите в страната припомниха, че точно преди 11 години на Санкт Паули - Шалке отново страничният рефер е уцелен с чаша бира и мачът също е прекратен.