Феновете нахлуха да празнуват промоцията, но тогава ги връхлетя тъжната реалност (видео) Снимка: Getty Images

Фенове, играчи и щаб на нидерландския Рода изживяха велик триумф и огромно разочарование в разстояние на няколко минути.

Втородивизионният отбор тръгна да празнува промоция за Ередивизи след домакинската победа с 2:0 над Камбуур.

Домакините знаеха, че директният им конкурент Грьонинген трябва да загуби своя двубой, за да си гарантират те завръщането в елита.

И Грьонинген до последно изоставаше с 0:1 от Телстар, а дикторът на стадиона на Рода побърза да обяви щастливия за публиката завършек.

Феновете нахлуха на терена и тогава разбраха, че Грьонинген е стигнал до късен изравнителен гол за 1:1.

За да стане драмата още по-голяма, Телстар отбеляза втори гол в добавеното време и в лагера на Рода отново започнаха празненства.

Попадението обаче беше отменено и с равенството 1:1 Грьонинген запази надеждите си в последния кръг.

Играчите на Рода пък трябваше да се приберат натъжени в съблекалнята, а емоциите на привържениците също бяха рязко охладени.

Рода не е част от Ередивизи от 2014 г. насам, а преди това прекара 41 години в елита на Нидерландия.

Затова е разбираем копнежът на всички в тима за завръщане на най-високото ниво на местния футбол.

Все пак надеждата за Рода е жива и шансовете за промоция остават добри.

В последния кръг драмата обещава да е на ниво, защото Грьонинген посреща Рода в директен двубой за второто място в класирането.

В мача на 10 май домакините ще гонят задължителна победа, докато на Рода ще свърши работа и равенство.

Лидерът в таблицата Вилем II вече си осигури промоция в Ередивизи.