Гол на Рууни, пропуски на Бербо и победа за Стилиян в шоу на "Олд Трафорд" (видео)

Българските футболни звезди Димитър Бербатов и Стилиян Петров бяха главни действащи лица в шоу мач между легендите на Манчестър Юнайтед и Селтик.

Събитието с благотворителна цел се състоя, за да набере средства за фондациите на двата клуба.

В него Стилиян изведе "детелините" с капитанската лента и постигна победа след 1:1 в редовното време и 5:4 при дузпите.

Бербо пък облече екипа на "червените дяволи" и показа, че продължава да бъде в забележителна форма, а негов партньор в атака беше легендарният Уейн Рууни.

Именно Рууни се прояви с ефектен гол от пряк свободен удар в края на първото полувреме.

Бербатов пропусна да вкара на два пъти, като първо негов изстрел беше изчистен от голлинията.

Малко след почивката той направи едно от знаковите си изпълнения и прехвърли вратаря с техничен удар, но топката кацна върху гредата.

Стилиян игра силно и беше основна фигура за Селтик, а предизвика и изравнителния гол.

Негов шут в 62-рата минута отдалеч срещна гредата, за да може Гари Купър да направи 1:1 при добавката.

Заради възрастта на главните действащи лица, темпото не беше високо и интересните ситуации не бяха много на брой, но публиката оцени присъствието на големи фигури в двата състава.

За Юнайтед освен Бербо и Рууни, играха също Пол Скоулс, Майкъл Карик и Дарън Флетчър.