Пол Скоулс назова отговорника за провала срещу Саутхемптън. И това не е Магуайър Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед изпусна перфектна възможност да се изкачи на третото място и да даде сериозна заявка за участие в Шампионската лига, след като допусна изравняване в последната минута за 2:2 срещу Саутхемптън в понеделник вечер.

Социалните мрежи се подиграваха на Хари Магуайър това, че "пази" Аарън Уан-Бисака при корнера, от който падна гола, но според легендата на клуба Пол Скоулс виновникът за изравнителното попадение е друг - Виктор Линдельоф.

Шведският бранител бе на-близо до Майкъл Обафеми, но не успя да го опази и Юнайтед изпусна трите точки в заключителните секунди на двубоя.

"Линдельоф трябва да действа по-стабилно там - каза Скоулс. - Трябва да седи на голлинията. Вместо това позволява централният нападател да застане пред него. Мисля, че Линдельоф не чете играта достатъчно добре за централен защитник."

Юнайтед търсеше петата си поредна победа и бе на секунди от нея, но позволи на резервата Обафеми да изравни в 96-ата минута. Така "червените дяволи" пропуснаха възможността да се изкачат на третото място.

В момента тимът на Оле Гунар Солскяер продължава да заема петата позиция с 59 точки - колкото има и четвъртият Лестър, но "лисиците" са с по-добра голова разлика. Трети е Челси с точка повече три кръга преди края.

След отмяната на наказанието на Манчестър Сити от КАС в понеделник, борбата за влизане в Топ 4 стана още по-ожесточена и както изглежда, няма да имаме категоричен отговор кой влиза там и кой - не, до самия край на сезона.