Поредна драма с Леверкузен в първия кръг на Бундеслигата (видео)

Поредна драма с Леверкузен в първия кръг на Бундеслигата (видео) Снимка: Getty Images

Германският шампион Байер Леверкузен спечели още един изключително драматичен мач.

Този път тимът на Чаби Алонсо се наложи по инфарктен начин с 3:2 над Борусия Мьонхенгладбах като гост в първия кръг на Бундеслигата.

През миналия сезон драматичните успехи се превърнаха в запазена марка на Леверкузен, а тенденцията продължава и сега, след като "аспирините" изпуснаха два гола преднина, но отбелязаха победно в стотната минута.

Преди няколко дни пък беше спечелена Суперкупата на Германия след късен изравнителен гол срещу Щутгарт и триумф с дузпи.

В Мьонхенгладбах Гранит Джака откри резултата със страхотен удар отдалеч, а Флориан Вирц удвои.

Гол на домакините пък беше отменен след дълго разглеждане с ВАР и така шампионът имаше солидна преднина на почивката.

През второто полувреме Борусия се разигра и стигна до 2:2 с попадения на Нико Елведи и Тим Клайндинст.

Няколкото намеси на ВАР доведоха до голямо добавено време и в края му системата отново се намеси, за да отсъди дузпа за Леверкузен.

Изстрелът на Вирц от бялата точка беше спасен, но топката се върна в него и той донесе победата при добавката.