Стоичков го може и на 56! Страхотни изяви на легендата в шоу мач (видео)

Българската легенда Христо Стоичков показа, че дори на 56 години все още притежава класа с топка в краката.

Бившият нападател блесна в шоу мач редом до куп други легенди и известни играчи и изработи три гола само за 25 минути на терена.

Стоичков беше част от Мача на мира - демонстративен двубой в Рим под патронажа на папа Франциск. Събитието беше посветено на Диего Марадона, който беше участник в предишните две издания на шоуто.

Камата попадна сред титулярите в състава с бели екипи, където личаха имената и на Роналдиньо, Джанлуиджи Буфон, Хенрик Мхитарян, Венсан Кандела, Шота Арвеладзе и др.

Стоичков се отчете с две асистенции за голове на Арвеладзе, впечатли публиката и с триково отиграване с пета при головата атака, завършила с попадение на Уго Алмейда.

Противниковият отбор със сини екипи беше съставен предимно от италианци и в крайна сметка спечели с 4:3, макар че докато Стоичков беше в игра, "белите" водеха с 3:2.

В мача играха също братът, синът и внукът на Марадона, а преди началото на двубоя Роналдиньо и Чиро Ферара посадиха дърво в знак на мир.