"Ужасът на Енкелман", който може да коства титлата на Интер (видео)

Тифозите на Интер преживяха кошмарна нощ, след като любимците им загубиха с 1:2 гостуването си на Болоня в сряда. При успех "нерадзурите" излизаха с точка пред вечния си съперник Милан.

Двата отбора веча са с равни мачове, но "росонерите" имат преднина от два пункта. Болоня направи обрат, след като първи получи гол още в 3-тата минута, дело на Иван Перишич, но Марко Арнаутович в 28-ата и Никола Сансоне в 81-вата минута донесоха успеха на домакините.

Огромна вина за това има и резервният вратар на Интер Йонуц Раду, който се наложи да застане под рамката на мястото на контузения Самир Ханданович. Румънецът обаче се провали с гръм и трясък и подари победата на съперника, след като направи ужасяваща грешка при втория гол на Болоня, когато не успя да изчисти елементарна топка, подадена му от тъч и позволи да му вкарат лесен гол.

Ситуацията силно напомни на глупостта, която направи Петер Енкелман през 2002-ра в дербито между Астън Вила и Бирмингам, когато кълбото премина под крака му след тъч, изпълнен от Олаф Мелберг.