Под мъдрото ръководство на политико-физкултурно-авторитарния и последвалия го на 12 май политико-експертно-патриотичен кабинет днес в България се живее по-добре. Ако не вярвате на себе си, повярвайте на статистиката. Не нашата, международната.
В класацията "Прозрачност без граници" България запазва мястото си от 2012 г. - седи си на 77-о място по индекс на корупция, в компанията на "африканките" Сенегал и Тунис. Две последователни години при две позициониращи се в различни части на политическия спектър правителства - и все едно и също място. Приемственост.
И не е само това. Учениците в България поумняват по време на образцовите управления на ГЕРБ и БСП. Вече сме само на 60 точки от средното за 65-те държави в рамките на Организацията за сигурност и сътрудничество. Не че отлепяме от дъното в Европа по четене и смятане (ето заради това трябва да дадем шанс на Орешарски), но стоим много по-достойно в компанията на крепости на духа от Африка и Азия.
436 точки срещу 429, отчетени 3 години по-рано (при близо 600 на първия в класацията Шанхай, но да не издребняваме) - е, кажете после, че делегираните бюджети и външното оценяване са били без смисъл! Седемте точки са достатъчна причина преподаватели и ученици да изтърпят стоически всеки един гамен, който директорът категорично отказва да изхвърли. Защото парите следват ученика, дори и тези, които не се вясват на училище.
Подобрява се и настроението на българския народ - в края на 2013 г. 39% от българите се определят като "страдащи" пред международната агенция "Галъп". През 2011 г. са били 45%.
И макар и да сме отново първи по страдание, то Станишев-Местан-Орешарски са прави - заради България и за добруването ни са длъжни да се задържат на власт, пък ако ще и Бареков да предложат за шеф на ДАНС.
Та, да знаете: чиновниците ни не са станали по-алчни, децата ни не са станали по-тъпи, не сме станали по-големи страдалци... тоест живеем си съвсем добре - както при политико-физкултурно-авторитарния, така и през мандата на политико-експертно-патриотичния кабинет.
Иначе едва ли щяхме да сме най-пристрастените към телевизията в цяла Европа.