"Бохемската рапсодия", която може да вкара Брайън Сингър зад решетките

Пет номинации за "Оскар" и всеобщото мнение, че филмът е един от сериозните претенденти за златните статуетки - никак не е малко, особено за режисьора Брайън Сингър.

Биографичният "Бохемска рапсодия" вече взе наградата "Златен глобус" в две ключови категории - за най-добър филм и за най-добра главна мъжка роля. На теория нищо не стои на пътя му и към "Оскарите", освен едно...

Разследване на The Atlantic разкрива, че четирима мъжe обвиняват Сингър, че е упражнил сексуален тормоз, докато са били на възраст под 18 години.

Режисьорът стои не само зад един от най-големите кино хитове на 2018-а, но и зад филми като "Обичайните заподозрени", "Валкирия", "X-Men" и "Супермен се завръща". В холивудските среди според The Atlantic той е известен и с репутацията си на човек, който си пада по по-малки момчета и преди е обичал да организира партита, на които да се среща именно с такива. На авторите им отнема 12 месеца и разговори с над 50 човека, за да обобщят цялата информация около обвиненията.

Според материала и четирите момчета са имали контакти със Сингър към края на 90-те. Адвокатът му отрича всички твърдения с думите, че клиентът му никога не е бил арестуван и дори никога не е проявявал интерес към непълнолетни момчета. Освен това е на мнение, че откровенията на четирите предполагаеми жертви неслучайно се появяват буквално месец преди наградите "Оскар".

Евентуални подозрения за сексуален тормоз могат сериозно да наклонят везните, когато се стигне до решението на Академията, а "Бохемска рапсодия" е сред отявлените фаворити.

Сингър смята, че целият материал на The Atlantic e дело на двама хомофоби, които се опитват да трупат слава на гърба на неговия успех.

В статията четирима мъже, които никога преди това не са споделяли какво им се е случило, описват своите преживявания с режисьора. Един от тях застава с истинското си име - Виктор Валдовинос. Той е бил на 13 години, когато работи като статист по филма на Сингър "Прилежен ученик". Според Валдовинос една от сцените в училищна съблекалня е включвала частична голота и именно тогава Сингър е упражнил сексуален тормоз.

По думите на Валдовинос Сингър се е присегнал под хавлията и е започнал да опипва слабините му. През цялото това време режисьорът се усмихвал и му правил комплименти колко добре изглежда, и намеквал, че има скъпа кола и може да се грижи за младежа. Валдовинос допълва, че това се случило няколко пъти през снимачния ден, а не само еднократно.

Другите трима мъже се представят пред журналистите с псевдоними от съображения за сигурност.

Един от тези мъже се представя като Анди и разказва, че бил на 15, когато се среща със Сингър чрез техен общ познат. Правят секс още след запознанството си като Анди си спомня най-ясно от всичко стенанията на Сингър и притеснението си, че всички на долния етаж могат да чуят какво точно се случва. След това обаче режисьорът съвсем спокойно слязъл на долния етаж, сякаш абсолютно нищо не е станало.

Трети мъж, който предпочита да го наричат Бен, казва, че Сингър го е принудил да му прави орален секс. Бен допълва, че Брайън имал навика да опипва по-млади момчета без тяхното съгласие. Тогава младежът е на 17 години. Освен това по негови думи Сингър имал практиката да дава алкохол и наркотици на набелязаните от него момчета, за да ги склони към секс.

Четвъртият мъж описва подобен модел на поведение, но казва още, че понякога млади момчета са водени при Сингър и приятелите му като вид услуга или отплата. А ако не си достатъчно привлекателен за тях, винаги можеш да доведеш свои приятели като компенсация.

Това не е първият път, в който режисьорът на "Бохемска рапсодия" е обвиняван в сексуален тормоз.

През 2014-а двама мъже подават жалба срещу него и го обвиняват в сексуално посегателство, когато са били непълнолетни. Обвиненията обаче са отхвърлени. След това през 2017-а 31-годишен мъж от Вашингтон завежда дело като твърди, че когато е бил 17-годишен, Сингър го е изнасилил по време на обиколка с яхта. През октомври 2018-а в Instagram Сингър пише опровержение към Esquire като ги обвинява, че изданието се опитва да се възползва от шума около него и биографичния филм за Queen.

Освен това режисьорът си задава въпроса защо Esquire не публикува репортажа си, а предпочита да го продаде на The Atlantic. Според него причината е, че на Esquire не им се рискува с не достатъчно добре проверен откъм факти материал и затова са прехвърлили "горещия картоф" към другиго.

Остава и въпросът доколко новите обвинения срещу Сингър ще повлияят на успеха на "Бохемска рапсодия".

Той е отстранен от проекта през декември 2017-а, седмици преди филмът да е завършен. Предполагаемата причина са конфликти с главния актьор Рами Малек. Сингър обаче твърди, че се е оттеглил, за да поеме грижата за болен роднина. Според Американската гилдия на режисьорите за един филм може да бъде посочен само един режисьор, така че името на Сингър остава като титулярно за "Бохемска рапсодия".

След обявяването номинациите за "Оскар" Малек побърза да отбележи, че не е чувал за нито едно от обвиненията към режисьора.

От една страна е напълно възможно актьорът да не знае нищичко за миналото на Сингър. От друга може би просто се опитва да предпази своята и още четири номинации за златни статуетки от "бохемската рапсодия" в миналото на Сингър.

Новините

Най-четените