Най-накрая! Приключихме квалификациите с първа победа в последния мач на Попето за националния

Гол от статично положение ни донесе първа победа над Чехия в историята Снимка: LAP.bg
Гол от статично положение ни донесе първа победа над Чехия в историята

Националният отбор на България постигна първа победа в последния си мач от квалификациите за Евро 2020.

След три равенства и четири загуби „лъвовете“, най-накрая съумяха да се поздравят с успех след 1:0 над вече класиралия се за Европейското първенство тим на Чехия.

Това бе първи официален мач за Георги Дерменджиев като селекционер, след като преди няколко дни направи неофициалния си дебют при загубата с 0:1 от Парагвай в контрола.

Двубоят пък бе последен за капитана Ивелин Попов, който след 12 години в национала сложи край на кариерата си със зелено-белия екип.

За съжаление, феновете на националния отбор не успяха да видят нито победата на стадион „Васил Левски“, нито последния мач на Попето заради наказанието, което УЕФА ни наложи след расистките скандирания срещу Англия.

Единственото попадение в срещата отбеляза Васил Божиков в 56-ата минута. Бранителят вкара втория си гол в квалификациите, след като засече с глава центриране на Кирил Десподов.

През първото полувреме имаше няколко половинчати положения и пред двете врати. Нашите бяха по-компактни и се опитваха да нападат на контри, но на няколко пъти последният пас изневеряваше.

Чехите държаха топката в по-голямата част от времето, а след гола на Божиков се опитаха да стигнат до изравнителен гол и на няколко пъти бяха близо до него, но така и не успяха да го постигнат.

Така България завършва квалификациите на незавидното четвърто място с актив от шест точки, оставяйки зад себе си единствено Черна гора, която има три.

Сега, фокусът на всички членове от националния отбор се пренася към края на март, когато ще играем плейофи за класиране на Евро 2020 – възможност, която си спечелихме чрез доброто си представяне в Лигата на нациите.