Лудогорец се пропука срещу Звезда, но запази шансове за реванша

Лудогорец завърши 2:2 с Цървена звезда в първи мач от третия предварителен кръг на Шампионската лига. На „Лудогорец Арена" в Разград българският шампион изигра едно силно и едно слабо полувреме и след двата допуснати гола на собствен терен очаква тежък реванш в Белград след седмица.

През първата част тази вечер домакините доминираха, показаха остра и комбинативна игра и не дадоха шансове на Звезда в нападение.

Първото положение се откри пред Марселиньо, който стреля неточно с глава в 17-ата минута. Малко по-късно бразилецът с български паспорт се метна в наказателното поле без да бъде докоснат от противников защитник и получи жълт картон за симулация.

Постепенно Лудогорец увеличаваше натиска си, макар че не успяваше да създаде съвсем чисти положения. Все по-опасните атаки обаче дадоха резултат в 43-ата минута, когато „орлите" отбелязаха. Джонатан Кафу направи самостоятелен рейд между трима от Звезда, финтира и вратаря Калиман и вкара в опразнения ъгъл - 1:0. Голът вдъхнови Лудогорец и преди почивката отборът направи още една отлична комбинация, при която обаче Джоди Лукоки стреля с глава в аут.

Само три минути след почивката настроението на „Лудогорец Арена" се промени напълно. Домакините направиха неуспешен опит за изкуствена засада, Александър Катай овладя в наказателното, елиминира последователно Пластун и Дяков и с шут по диагонала изравни резултата.

При 1:1 мачът стана съвсем различен, като Лудогорец лесно отстъпи инициативата. Домакините заиграха разпиляно в средата на терена и залагаха твърде много на индивидуални действия, а някои футболисти изглежда отпаднаха и физически. Цървена звезда контролираше топката и в 68-ата минута стигна до втори гол. Канга беше оставен сам точно пред наказателното поле и с безпощаден удар прати топката зад Стоянов за 2:1.

В следващите минути гостите запазиха контрола над топката, но точно когато не се виждаше как Лудогорец ще се върне в двубоя, влезлият като резерва Клаудиу Кешеру изравни. В 76-ата минута Козмин Моци изпълни бързо един пряк свободен удар и изведе Кешеру зад неподготвената защита на Звезда, а нападателят беше точен с левия крак от малък ъгъл.

До края на срещата Лудогорец беше по-опасният отбор, но резултатът остана непроменен и така Цървена звезда ще има предимство на реванша на 2 август, а разградчани ще трябва задължително да търсят гол.