Много положения и драма, но без победител в първото пловдивско дерби за сезона (видео)

Двата тима си размениха по една греда в края Снимка: LAP.bg
Двата тима си размениха по една греда в края

Локомотив Пловдив и Ботев Пловдив завършиха наравно 1:1 в първото дерби на града за сезона.

И двата отбора имаха множество положения, за да вземат победата, но гредите и добрите намеси на вратарите запазиха равенството.

Гостите от Ботев поведоха още в осмата минута с гол на Лазар Марин от малък ъгъл. Точно толкова след почивката пък Стивън Езе изравни с плонж след центриране от свободен удар.

В края на двубоя двата тима си размениха и по една греда. Напречната греда спря удар на Димитър Пиргов с глава, а в самия край на добавеното време Давид Маленбана бе спрян от десния страничен стълб.

След равенството Локо Пловдив има 14 точки на третата позиция, а Ботев е девети с девет.