И без Петрович Левски сломи Берое

Напускането на треньора Люпко Петрович малко преди мача не попречи на Левски да победи Берое на "Георги Аспарухов".

"Сините" победиха с 2:0 с два гола след почивката. Първо Антонио Аниете изпълни точно пряк свободен удар в 64-ата минута и откри резултата, а в 81-ата минута отново испаценът центрира от ъглов удар, Пиргов стреля с глава и Костадинов отклони, за да фиксира крайното 2:0.

Домакините бяха по-добри през целия мач и още през първото полувреме на два пъти удариха гредите чрез Адениджи и Пиргов. Берое не създаде нищо интересно в атака, освен една спорна ситуация в 52-ата минута, когато Борислав Цонев поиска дузпа за съприкосновение с Александров в наказателното. Съдията Станислав Тодоров обаче му даде жълт картон за симулация.

С победа Левски продължава да води в класирането с 27 точки и без загуба от началото на сезона. Берое се намира на девето място.