9 месеца по-късно Левски най-сетне победи на "Герена"

9 месеца по-късно Левски най-сетне победи на "Герена" Снимка: Lap.bg

Левски победи Етър на "Герена" с 2:1 в петия кръг на efbet Лига и най-сетне сложи край на черната серия без успех у дома.

"Сините" не бяха побеждавали на своя стадион от 9 месеца и 5 дни, когато надвиха вече изпадналия Витоша.

Тази вечер домакините откриха в 36-ата минута, когато Живко Атанасов отбеляза с глава след добра комбинация от ъглов удар. Само няколко минути по-късно обаче отбраната на "сините" сгреши и Преслав Боруков изравни отблизо.

Левски за пореден път игра безидейно, но през второто полувреме успя да наложи по-устойчив натиск и той даде резултат.

В 78-ата минута Борислав Цонев изпълни отлично пряк свободен удар и изведе Левски напред.

Във финалните минути домакините откровено пазеха резултата и успяха да се справят със задачата си да удържат победата.

В самия край пък Насиру Мохамед направи невероятен пропуск сам срещу вратаря Анатоли Господинов.

След успеха Левски се изкачи на седмото място в класирането със 7 т., на 5 зад лидера Лудогорец.