България се отпуши, Неделев с гол и две асистенции

България се отпуши, Неделев с гол и две асистенции Снимка: Lap.bg

Тодор Неделев бе звездата на вечерта в контролата срещу Грузия. Звездата на Ботев Пловдив се отчете с гол и две асистенции за победата на България с 4:1 на стадион "Васил Левски".

Неделев откри резултата още в 20-ата минута с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар и от около 25 метра матира противниковия страж.

15 по-късно звездата на другия пловдивски гранд - Димитър Илиев, удвои аванса ни след точно изпълнена дузпа, отсъдена за нарушение срещу него.

До края на полувремето резултатът набъбна до 3:0. Минута преди края на частта Спас Делев направи резултата класически, засичайки центриране на Неделев.

Четвъртият гол за "лъвовете" отбеляза Андреа Христов с първото си попадение с националната фланелка минути след подновяването на играта. Неделев не успя при едно центриране от корнер, но топката се върна при него. При повторното центриране качи топката на главата на Христов, който отблизо се разписа.

Крайният резултат оформи Зурико Давиташвили, а в самия край на двубоя гостите пропуснаха да вкарат и втори гол във вратата на Николай Михайлов.