Черно море подчини Лудогорец на "Тича"

Приказният сезон на Черно море продължи с домакинска победа с 1:0 над шампиона Лудогорец на "Тича". Успехът бе пети пореден за тима на Илиан Илиев, който води в класирането с равен брой точки (по 16) с Локо Пд, но с по-добра голова разлика.

Поражението пък бе второ за лудогорци през новото първенство след изненадващото фиаско на старта срещу новака Крумовград.

Голът на победата за "моряците" реализира Цветомир Панов в началото на второто полувреме.

През първото Текпетей имаше добър шанс за Лудогорец, а Атанас Илиев получи топката на добра позиция в наказателното поле, но се засуети и ударът му бе блокиран от защитник на "орлите".

Втората част започна равностойно, но десетина минути след старта домакините откриха резултата.

"Моряците" успяха да откраднат топката в половината на гостите и след няколко паса, кълбото стигна до Цветомир Панов, който с хубав диагонален удар реализира единствения гол в двубоя.

В 80-ата минута Черно море можеше да стигне до второ попадение. Алекс Фернандес се освободи елегантно от двама защитници на съперника и върна топката към центъра на наказателното поле и тя достигна до Матеус Машадо, който стреля, но Симон Слуга успя да избие.

Кирил Десподов, Рик Джонатан и Спас Делев влязоха в игра за "орлите" в опит да достигнат поне до точка, но "моряците" удържаха безценния успех и продължават да мечтаят.

Лудогорец завърши мача с човек по-малко, след като Игор Пластун бе изгонен с директен червен картон в последните секунди след консултация с ВАР.