Два червени картона и загуба помрачиха празненствата за Десетата на Лудогорец

Два червени картона и загуба помрачиха празненствата за Десетата на Лудогорец Снимка: Lap.bg

В деня, в който Лудогорец трябваше да отпразнува десетата си поредна титла на България със своите фенове на "Хювефарма Арена", разградчани загубиха домакинството си на Локомотив Пловдив с 1:2, като доиграха мача с девет души.

Всичко тръгна прекрасно за домакините, които откриха резултата още в 15-ата минута с хубав удар на Бернард Текпетей извън наказателното поле. Само две по-късно обаче Локо възстанови равенството след гол с глава на Георги Минчев.

След половин час игра "смърфовете" обърнаха. Димитър Илиев се разписа от дузпа и даде аванс на своя отбор в 32-рата минута.

След почивката Лудогорец потърси изравнителното попадение, но след точно час игра остана с човек по-малко на терена. Елвис Ману бе изгонен с втори жълт картон след грубо влизане срещу вратаря на Локомотив. Първият си жълт Ману си изкара по същия начин, но още в самото начало на мача, и така бе изгонен за две идентични нарушения.

Останали с десет души на терена, "зелените" също стигнаха до някакви половинчати положения за гол, но така и не успяха да ги осъществят. Девет минути преди края на редовното време изгонен бе и Оливейра-Соуза, също за втори жълт картон, този път за удар с лакът срещу Димитър Илиев.

До края Локомотив удържа заслужената си победа, с която отново излезе с две точки пред ЦСКА.