Гаф на Николай Михайлов донесе загуба на националите в Катар

Гаф на Николай Михайлов донесе загуба на националите в Катар Снимка: Lap.bg

Катар победи България с 2:1 в приятелска среща в Ал Раян, с която нашите национали поставиха началото на арабското си турне.

Грешка на вратаря Николай Михайлов през втората част стана причина за победния гол в полза на домакина на предстоящото Световно първенство.

Преди това съперникът ни поведе, но България успя да изравни в най-добрия си период в мача след почивката.

В 24-тата минута беше отсъдена дузпа за домакините за лекомислено нарушение на Васил Божиков.

Акрам Афиф стреля точно и откри от 11-те метра, макар че Михайлов хвана ъгъла му.

Преди почивката единственото положение за нашите дойде след пряк свободен удар, когато изстрелът на Тодор Неделев беше спасен от стража на домакините в края на частта.

В началото на второто полувреме България показа по-активни действия и имаше превес в играта.

До един момент атаките ни не се получаваха особено, но в 60-ата минута Кирил Десподов беше изведен отдясно зад защитата и с удар в близкия ъгъл изравни.

Оттам нататък обаче Катар беше по-добрият отбор и в 74-тата минута стигна до победния гол чрез Бухлем Хухи.

Афиф центрира, а Михайлов излезе неразчетено и беше изпреварен от Хухи, който с глава отбеляза.

Така българският национален отбор продължава да няма победа като гост от 2018-а насам.

За нашите предстои още една контрола - срещу световния вицешампион Хърватия на 29 март.