Илиан Илиев: Направихме почти всичко, но не успяхме да вкараме

Илиан Илиев: Направихме почти всичко, но не успяхме да вкараме Снимка: start-photo.bg

Селекционерът на националния отбор на България Илиан Илиев каза, че сме имали сили да победим Беларус в първия мач от Лигата на нациите.

Двубоят завърши 0:0 след прекрасно представяне на вратаря на противника, като "лъвовете" играха и последните 20-ина минути с човек по-малко след изгонването на Филип Кръстев.

"Вратарят им се представи на ниво, особено първото полувреме. След като останахме с човек по-малко, пак търсихме гола, но не успяхме да отбележим - каза Илиев след мача. -

Трябваше да въртим фланговете, да търсим празните пространства, но като цяло съм доволен. Можеше да сме по-агресивни в последната фаза. Първото полувреме трябваше да завършим с по-голямо самочувствие. Имаме следващи мачове, в които трябва да коригираме и да вкарваме.

Направихме почти всичко, но не успяхме да отбележим. Групата ще е трудна и затворена. На мача със Северна Ирландия се надявам да дойдат много хора и да победим."

България приема Северна Ирландия в Пловдив на стадион "Христо Ботев" на 8 септември. Островитяните започнаха кампанията с победа с 2:0 над Люксембург и поведоха в класирането в групата.