"Лъвовете" не надградиха и направиха безлично равенство с Люксембург

Очакванията България да постигне втора поредна победа в Лигата на нациите след онова 1:0 срещу Северна Ирландия миналия месец не се сбъднаха. Нашите изиграха колеблив мач срещу Люксембург в Пловдив и срещата приключи при нулево равенство.

Първата възможност за гол се откри пред Филип Кръстев. В 15-ата минута вратарят на Люксембург Антони Морис си поведе силно топката, което позволи на халфа на Цволе да я овладее. Последва изстрел на Кръстев, който можеше и да подаде на Александър Колев или Кирил Десподов, но бранителите от тъмносиньо успяха да изчистят.

В ответната атака Алесио Курчи изскочи пред Димитър Митов, след което централният нападател пробва да хвърли българския страж, но топката не намери целта.

В 37-ата минута Александър Колев можеше да засече топката на десетина метра фронтално срещу вратата на Люксембург. Централният ни нападател обаче не успя да шутира и така опасността за Антони Морис се размина.

В 58-ата минута нашите оцеляха. След фаул Дирк Карлсон засече топката с глава на границата на вратарското поле, но не уцели седемте метра.

Илиан Илиев направи смени, за да раздвижи отбора ни в предни позиции и оживление наистина имаше, но не и наистина добри положения.

В крайна сметка 0:0 и България няма поредни победи от есента на 2022-ра, когато последователно надделяхме над Гибралтар, Северна Македония и Кипър.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.