Левски надмогна кошмарното начало и обърна Ботев Враца

Левски надмогна кошмарното начало и обърна Ботев Враца Снимка: Lap.bg

Левски победи с 3:1 Ботев Враца като гост след пълен обрат и се отдалечи от зоната на изпадащите в efbet Лига.

"Сините" превъзмогнаха слабия си старт и през второто полувреме обърнаха мача, за да стигнат до осмото място с 24 т. - на 6 пред днешния им съперник.

Ботев тотално надигра гостите в началото и откри резултата в 7-ата минута чрез Костадин Ничев.

Няколко минути след това Даниел Генов пропусна дузпа с удар в гредата и така врачани не използваха големия си шанс да дръпнат сериозно в резултата.

В 26-ата минута и Левски поиска дузпа, след като вратарят Красимир Костов влезе грубо в ребрата на Начо Монсалве без да успее да играе с топката.

Реферът прецени, че няма основание да отсъди нарушение, въпреки че състоянието на Монсалве беше тежко и той беше откаран директно в болницата.

В 57-ата минута Найджъл Робърта изравни с глава след лошо излизане на Костов при един корнер.

Само две минути по-късно Робърта отклони към Живко Атанасов, който с глава направи 2:1.

В 65-ата минута Левски най-сетне получи дузпа и Робърта вкара от бялата точка за 3:1.