Левски отнесе пет гола в Разград

Левски отнесе пет гола в Разград Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец разби Левски с 5:1 в Разград в 27-ия кръг на efbet Лига и показа, че трудно ще бъде спрян по пътя към поредната си титла.

Шампионите записаха девета поредна победа, а същевременно спряха серията на съперника без загуба благодарение най-вече на мощното второ полувреме.

След първата част резултатът беше 1:1 и гостите успяваха да се противопоставят, но след почивката тотално се посрамиха.

Левски се пропука по елементарен начин още при първото положение в мача и в третата минута вече изоставаше в резултата.

Руан Секо се разписа след прострелна топка отдясно и мачът можеше да стане много лесен за домакините още тогава. Малко по-късно Секо пропусна да отбележи за 2:0.

В 16-ата минута обаче Левски се върна в двубоя и Марин Петков изравни след отлична атака.

После Бърнард Текпетей разтресе гредата със зверски удар. В ситуацията имаше и намеса на Пламен Андреев.

Лудогорец започна вихрено и второто полувреме и с подновяването на играта Георги Терзиев направи 2:1 с глава.

После пък Марин Петков получи жълт картон и той го извади от предстоящото дерби с ЦСКА.

Нови два гола във вратата на Андреев пък решиха всичко още до 63-тата минута.

Първо Якуб Пьотровски покачи на 3:1, когато отбраната на Левски отново се провали при центриране в наказателното поле. После гостите поискаха втори жълт картон за Руан Секо, но не го получиха.

Квадво Дуа направи 4:1 при контраатака и резултатът взе да добива срамни размери за столичани.

До края мачът изцяло се доиграваше, но "орлите" стигнаха и до пети гол, дело на Кайо Видал.

Така тимът на Николай Костов ще влезе в доста минорно настроение в дербито срещу ЦСКА, което предстои в неделя.

"Червените" също няма да са щастливи, тъй като по-рано днес загубиха у дома от Локомотив Пловдив.

В класирането Лудогорец води с 63 т. и с мач по-малко от ЦСКА, който има 57.