Лудогорец продължава напред в Европа след нова победа над шампиона на Беларус

Лудогорец продължава напред в Европа след нова победа над шампиона на Беларус Снимка: Ludogorets.com

Лудогорец победи с 1:0 Шахтьор Солигорск в Белград и с общ резултат 2:0 се класира за втория предварителен кръг на Шампионската лига.

Кирил Десподов отбеляза попадението, с което разградчани постигнаха втора минимална победа над шампиона на Беларус и продължават напред в евротурнирите.

Преди седмица Лудогорец тотално надигра съперника на свой терен и само пропуските попречиха да бъде постигната по-убедителна победа, но тази вечер Шахтьор имаше две чисти възможности да поведе.

В първия случай Кахлина спаси срещу останалия очи в очи с него Дарбо, а в началото на втората част Антон Недялков изчисти от голлинията.

В 71-вата минута Лудогорец стигна до успеха при контраатака, започнала от вратаря Кахлина и минала през Каули, за да бъде завършена от Десподов с премерен удар в левия ъгъл.

Елиминирането на беларуския отбор гарантира на "орлите" поне още шест мача в Европа.

Във втория квалификационен кръг на Шампионската лига българският шампион ще се изправи срещу словенския Мура, който по-рано отстрани убедително Шкендия.

Дори ако отпадне на този етап, Лудогорец ще продължи в третия предварителен кръг на Лига Европа, а ако и там бъде елиминиран, ще получи последен шанс в плейофа за влизане в групите на новия турнир Лигата на конференциите.