Лудогорец смълча "Герена" с гол-шедьовър пред погледа на Наско и Батков

24-годишният бразилец Каули Оливейра Соуса реши дербито, матирайки Миятович със страхотен гол. Снимка: Lap.bg

Лудогорец направи още една важна крачка към деветата си поредна титла у нас след победа с 1:0 като гост на Левски в първия ден на подновяването на първенството след прекъсването заради пандемията.

Двубоят бе доста интересен за наблюдаване, а на трибуните бе новият силен човек при "сините" Наско Сираков. Легендарният голмайстор бе в компанията на Тодор Батков, Спас Русев и Константин Папазов. Те обаче си тръгнаха разочаровани от стадиона не толкова заради играта на Левски, а заради резултата.

Лудогорец можеше да се оттегли с аванс още на полувремето, но гол на шампионите бе спорно отменен в 24-тата минута. Кешерю изведе Чибота, който центрира към Анисе, а Ейолфсон прати топката в собствената си врата при опита да избие на шпагат. Реферът Николай Йорданов моментално вдигна засада на крилото, но на повторението се видя, че той и Каргас са по-скоро на една линия.

До края на първата част Спиерингс стреля опасно с левия крак, а топката премина покрай дясната греда на гостите.

Второто полувреме започна с изключително попадение на Лудогорец, каквото рядко се вижда по нашите терени. 24-годишният бразилец Каули Оливейра Соуса матира Миятович с прецизен изстрел извън наказателното поле от над 20 метра.

Срещата продължи в добро темпо, а в 67-ата минута при бърза контраатака Робърта стреля по земята, но встрани на вратата.

В 77-ата минута припламнаха искри. Домакините от Левски претендираха за дузпа за игра с ръка на Георги Терзиев. Кълбото, вероятно, наистина облиза ръката на бранителя, но преди това се бе отбило в тялото му.

До края на се случи нищо кой знае какво за отбелязване. Така Лудогорец си тръгна с трите точки и вече води с 12 на "сините", а има и мач по-малко. Левски все още няма победа в официален двубой през календарната 2020-а.