Младежите бяха близо срещу Полша, но Евро 2021 остава мираж

Младежите бяха близо срещу Полша, но Евро 2021 остава мираж Снимка: Lap.bg

Младежите на България до 21 г. завършиха 1:1 при гостуването Полша в предпоследен мач от група 5 на квалификациите за Евро 2021.

Така българският тим на практика се прости с шансовете си да се класира на Европейското първенство.

Тимът ни се нуждаеше от две задължителни победи в последните два мача срещу Полша и Естония, за да завърши на второ място в групата си и да се надява, че ще се класира като един от петте най-добри втори отбора от деветте квалификационни групи.

Сега обаче шансовете ни са в сферата на фантастиката дори при успех над Естония у дома в началото на ноември.

Иначе тази вечер футболистите на Александър Димитров играха добре, но победата им се изплъзна.

Здравко Димитров отбеляза гола за България в 41-ата минута след самостоятелен пробив, при който успя да премине покрай няколко противници и да стреля прецизно от границата на наказателното поле.

В 67-ата минута поляците изравниха от ъглов удар. Първо Кимала нацели гредата, а после Бардош Бида направи добавка отблизо.

България остава на трето място в групата с 2 т. по-малко от Полша и на 5 зад лидера Русия.