С гол-бижу Локо Пловдив триумфира със Суперкупата в Разград

С гол-бижу Локо Пловдив триумфира със Суперкупата в Разград Снимка: Lap.bg

Локомотив Пловдив си отмъсти за загубата миналата година и сега взе реванш, побеждавайки с минималното 1:0 Лудогорец на "Хювефарма Арена" в сблъсъка за Суперкупата на България.

Единственото попадение в срещата падна минута преди края на редовното време. Капитанът на носителя на Купата на България Димитър Илиев отново се превърна в герой и с гол-шедьовър донесе нов трофей на пловдивчани.

Диниш Алмейда плъзна една топка отдясно на атаката към Бирсент Карагарен, който с едно докосване с външната част на крака продължи кълбото, където Илиев стреля от въздуха и по диагонала преодоля Ренан дос Сантос, който спаси всичко, което можеше, но накрая капитулира.

Домакините от Лудогорец доиграха последния половин час от двубоя с човек по-малко, след като Жордан Икоко бе изгонен за удар без топка срещу Лукас Масоеро.

До този момент двубоят вървеше равностойно, като през първата част по един гол и за двата тима не бе зачерен заради засади. След като остана с човек повече обаче Локомотив натисна по-масирано и само добрите изяви на Ренан на няколко пъти спасиха "зелените".

Накрая обаче дори бразилският страж не успя да спаси Лудогорец и секунди, преди да дойдат дузпите, "смърфовете" нанесоха смъртоносния удар, за да започнат новия сезон, както приключиха стария - с трофей.