Славия победи Левски след "палачинка" на "Герена"

Славия победи Левски след "палачинка" на "Герена" Снимка: Lap.bg

Славия победи Левски с 2:1 на "Герена" в двубой от Първа лига. "Белите" губеха с 0:1 на полувремето, но след почивката достигнаха до трите точки.

В 17-ата минута Станислав Иванов откри резултата с деветото си попадение този сезон в шампионата. Холмар Ейолфсон пробва да вкара с глава след корнер, Стергиакис изби топката, която се отби в играч на Славия и попадна в Иванов, който вкара отблизо.

В 65-ата Славия изравни. Георги Йомов центрира от ъглов удар, Ивайло Димитров засече с глава, пращайки топката в горния десен ъгъл на бившия си съотборник Георги Георгиев.

"Белите" стигнаха до обрата пет минути преди края на редовното време. Продаденият преди дни на Манчестър Сити Филип Кръстев се разписа след отличен рейд, пращайки топката в долния ляв ъгъл на Георгиев.

Левски остава на второто място, но само на точка пред днешния си съперник в най-старото столично дерби.

ЦСКА също е с 52 точки, колкото има и Славия, а в неделя "армейците" приемат шампиона Лудогорец.