Срам и позор за България в Белфаст! Серията без загуба приключи по най-болезнения начин Снимка: Startphoto.bg

България загуби катастрофално с 0:5 от Северна Ирландия при гостуването си в Белфаст от Лигата на нациите.

Националите записаха първа загуба под ръководството на Илиан Илиев в категорично най-слабия си мач при настоящия селекционер.

Нищо не се получи в нашата игра през първото полувреме, когато не само получихме три гола, но и Кирил Десподов изпусна дузпа.

След почивката нещата не се промениха особено и серията ни без поражение приключи по най-болезнения и категоричен начин.

България позволи на домакините да вземат инициативата и играеше все по-притеснено с напредването на минутите.

В 15-ата минута Северна Ирландия откри след грешка на Живко Атанасов, който не успя да изчисти една топка и после беше преодолян от Дион Чарлс на левия фланг.

Чарлс пусна с външен фалц към Айзък Прайс и той засече отблизо във вратата за 1:0.

Българската защита продължаваше да действа неадекватно, а съперниците ни си вярваха все повече и в 29-ата минута вкараха втори гол.

Отново атаката беше по левия фланг, а Георги Костадинов даже издърпа фланелката на Чарлс и щеше да последва дузпа. Вместо това топката стигна до Прайс и след рикошет той се разписа още веднъж.

Три минути по-късно Броуди Спенсър беше оставен спокойно да стреля от дистанция. Топката се удари в гредата, но от крака на хвърлилия се вратар Димитър Митов влезе във вратата - автогол и 3:0.

България не създаде нито една смислена атака през полувремето, но можеше да се върне в мача, когато ненадейно получи дузпа за нарушение срещу Мартин Минчев при един ъглов удар.

Капитанът Десподов застана зад топката, но със силен удар я прати в горната греда.

През втората част един гол на Северна Ирландия беше отменен заради засада, но домакините все пак стигнаха до четвърто попадение.

То падна в 81-вата минута с хубав удар на Айзък Прайс, оформил хеттрика му.

В края се разписа и ветеранът Джош Магенис, за да направи българския кошмар пълен.

Така съперникът, който си тръгна победен от Пловдив само преди месец, нанесе на "трикольорите" една от най-тежките ни загуби за последните години.

В другия мач от нашата група 3 на Лига "С" Беларус и Люксембург завършиха при равенство 1:1.

Така два кръга преди края Северна Ирландия води със 7 т. пред Беларус с 6, България с 5 и Люксембург с 2.

След месец предстоят последните ни срещи в тази група - гостуване на Люксембург на 15 ноември и домакинство на Беларус три дни по-късно.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.