Суха мрежа за националите срещу кошмарната Грузия

Суха мрежа за националите срещу кошмарната Грузия Снимка: Lap.bg

България най-после опази суха мрежа и завърши 0:0 с Грузия в Тбилиси в четвъртия си мач от Лигата нациите.

Макар че оставаме без победа в турнира, резултатът може да бъде смятан за успех предвид моментното състояние на българския национален отбор.

Същият съперник ни съсипа с 5:2 в Разград преди няколко дни, а и нашите изживяха кошмар при пристигането си в грузинската столица заради претърпяната катастрофа и тежката травма на Тодор Неделев.

На фона на тези обстоятелства, българският тим поне показа желание за битка, макар и футболната класа тотално да отсъства в редиците ни.

България не успя да създаде реално голово положение за цял мач и предимно се защитаваше срещу напористите грузинци.

Съперникът ни превъзхождаше по всички параграфи и ни натискаше, но също не успя да сътвори голяма опасност преди почивката.

След час игра се стигна до две поредни кризисни ситуации пред Николай Михайлов, като първо Гълъбов изчисти пред голлинията, а после вратарят спаси удар с глава отблизо.

До края Грузия организира още няколко опасни атаки, но "трикольорите" се справиха в защита и опазиха точката с тотално опълчение в последните минути.

Иначе България вече загуби и теоретични шансове да спечели своята група 4 от Лига C на надпреварата.

След три равенства и една загуба, нашите събраха 3 т. до момента и са трети в групата, на 2 пункта пред последния Гибралтар.

Очевидно задачата ни в тази група е единствено да избегнем тоталния срам и да запазим сегашната си трета позиция.