ЦСКА влезе в тройката с победа на "Колежа", удариха Ел Маестро по главата

ЦСКА влезе в тройката с победа на "Колежа", удариха Ел Маестро по главата Снимка: Startphoto.bg

ЦСКА влезе в топ 3 на efbet Лига след победа с 2:1 над Ботев Пловдив на "Колежа".

"Армейците" затвърдиха подема си напоследък и взеха трети пореден успех, а домакините се събудиха твърде късно в мача и като цяло изиграха още един разочароващ двубой на своя стадион.

Гостите откриха в 21-вата минута още при първата си опасна атака, когато след центриране отляво Джонатан Линдсет насочи прецизно топката в ъгъла за 1:0.

До края на полувремето ЦСКА поиска дузпа и удари греда, но не успя да си реши мача още тогава.

В началото на втората част срещата беше прекъсната заради димната завеса, причинена от хореографията на домакинските фенове.

След изтичането на час игра ЦСКА получи дузпа за ръка на Бароан и Дюкенс Назон беше точен от 11 метра за 2:0.

В 79-ата минута Балогианис върна Ботев в мача след асистенция на Ивелин Попов, но "канарчетата" не се възползваха от 11-те минути добавено време, за да вземат поне точка.

След края на двубоя полетяха предмети към скамейката на ЦСКА и треньорът Нестор Ел Маестро беше уцелен по главата.

В класирането "червените" излязоха на трето място с 18 т., на 7 зад лидера Локомотив Пловдив.

Ботев пък остава едва на 12-тото място с 9 т.