Цунами заля "Тича", Левски вече е трети

Цунами заля "Тича", Левски вече е трети Снимка: Lap.bg

Левски се изкачи на третото място в класирането след минимален успех с 1:0 в изключително тежък мач като гост на Черно море. Единственото попадение в срещата отбеляза Вандерсон Цунами в 85-ата минута.

Победният гол за "сините" дойде пет минути преди края. След прекрасно центриране на Филип Кръстев от корнер Цунами надскочи всички и с мощен удар с глава заби топката в мрежата на Дюлгеров.

Най-доброто положение за "морето" бе изпуснато от Евгений Сердюк. Украинската деветка мина като на парад между трима бранители в синьо и излезе сам срещу Ники Михайлов, който обаче го затвори добре и го принуди да стреля право в тялото му.

Стражът на Левски се прояви брилянтно още веднъж. В добавеното време Михайлов трябваше да вади топката от под гредата след много хубав удар от пряк свободен на Пабло Алварес, спасявайки и трите точки за Левски.

С тях вече тимът на Мъри Стоилов има 49 точки - колкото и четвъртия Ботев Пловдив. Черно море пък вече е пети с 46 т.