Да превъртиш елементарната алгебра, да върнеш ЦИК в първи клас, и заедно с това да щриховаш една нечувана и невиждана досега българска конституция - това го може само професионален патриот и агент на българщината като Красимир Каракачанов.
За няма и 15 минути телевизионно време, левият бек на Патриотичния фронт създаде собствена теория на демокрацията, която между другото включваше тези три основни опорни точки:
1) Процентно за Патриотичния фронт в чужбина са гласували повече хора, отколкото в България,
2) 90 на сто от гласовете в Македония са за Патриотичния фронт,
3) като депутат, избран от 10 500 души от Плевен, Красимир Каракачанов има ангажимент да спре появата на втора турска партия в НС.
Уви, колкото и смела, иновативна и амбициозна да е математиката на патриота, си намери майстора. В случая - в лицето на говорителя на ЦИК Цветозар Томов.
Първо, проста справка в данните от последните парламентарни избори показва, че действителните гласове от чужбина за Патриотичния фронт са ни повече, ни по-малко от 5150. На фона на малко над 138 000 гласували, делът за ПФ от емиграцията се изчислява на скромните 3,728%.
Дори да се елиминират онези 60 000 гласа за ДПС от "чужбината Турция", както препоръчва Красимир Каракачанов, клетите 5150 "хикса" за ВМРО и НФСБ представляват нищо и никакви 6,5% от остатъка.
Нещо повече - тези 5150 бюлетини са само 2% от общия брой гласове, подадени за ПФ. С други думи - дори тоталната загуба на електората от чужбина няма никакво значение за влизането на Патриотичния фронт в Народното събрание. За добро или за лошо.
Второ - слуховете за надмощието на родното ВМРО в Македония се оказват леко преувеличени. Съвършена научната фантастика са твърденията за 90% монопол над 120-те хиляди македонци с български паспорт, с които се гордее Красимир Каракачанов.
Факт е, че Патриотите са първа политическа сила в трите избирателни секции в Скопие и Битоля.
Но ако 226-те валидни бюлетини за ПФ от общо 457 гласували са повод за хвалба - приемете нашите поздравления!
Електоралната тежест на Патриотите в Македония се оказва три пъти по-малка от "най-малкия остатък", с който ромското гето в Самоков направи Бат Сали депутат.
Последно по ред, но не по важност: изглежда Красимир Каракачанов все още живее в заблудата, че представлява само Плевенска околия, а не всички български граждани - независимо къде живеят, за кого гласуват и дали изобщо участват в избори.
Нищо лично - но ако ще им мерим тежестта по вилаети, Лютви Местан изпреварва Каракачанов с точно пет обиколки със своите близо 60 000 гласа в МИР-Кърджали през 2014 г.
Като цяло - странна интелектуална недостатъчност за човек, който се гордее със стажа си в intelligence-сектора.
Но както е казал големият македонец Айнщайн - само Вселената и човешката глупост са безкрайни. За първото не бил много сигурен.