"Екип" завъртя 2-ка на Гарет Бейл за загубата от Италия

"Екип" завъртя 2-ка на Гарет Бейл за загубата от Италия Снимка: Getty Images

Френското издание "Екип" определи Гарет Бейл за най-слабия футболист на терена при загубата на Уелс с 0:1 от Италия в последния кръг от група А. Заедно с бранителя на Ливърпул Неко Уилямс, Бейл получи оценка две по десетобалната система.

31-годишният капитан на Уелс игра с топката общо 25 пъти, като успя да даде едва 13 точни паса. Не успя да премине покрай нито един противник, а единственият му удар по посока на вратата мина високо над напречната греда.

В 75-ата минута Бейл получи страхотна възможност да изравни резултата, но изстрелът му от воле от около десетина метра от вратата излетя високо в облаците по подобие на дузпата му срещу Унгария в първия мач.

Въпреки загубата Уелс запази втората си позиция в групата и се класира за осминафиналите. Двойката на Бейл обаче ядоса част от британските медии, които отчитат, че статистиката му далеч не е била най-лошата от всички играчи на терена. За пример се дава крилото на Манчестър Юнайтед Даниел Джеймс, който получи 4/10, въпреки че игра по-малко с топката и даде по-малко точни паса срещу "адзурите".

В "Екип" се опитват да оценяват по достойнство представянето на играчите, като не веднъж са давали оценки 10/10, но в други случаи не са се свенили да показват и ниски такива.

Наскоро Килиан Мбапе получи тройка заради слабата си игра при загубата на Пари Сен Жермен от Манчестър Сити на полуфиналите на Шампионската лига. Емблематични са и слабите оценки, които получиха почти всички в Барселона след загубата с 0:4 от Ливърпул на "Анфийлд" през 2019-а.