Португалия избухна в края и започна с класика пред 60 000 в Будапеща

Португалия избухна в края и започна с класика пред 60 000 в Будапеща Снимка: Getty Images

С три бързи гола в края на мача Португалия победи Унгария с 3:0 в първия мач от "групата на смъртта" на Европейското първенство.

Така "мореплавателите" започнаха с успех защитата на европейската си титла, макар че той дойде доста трудно срещу аутсайдера в група F.

Звездата Кристиано Роналдо не пропусна да се отчете и вкара два гола, макар че и за него мачът не беше никак лек, а резултатът остана 0:0 до 84-тата минута.

За пръв път на това първенство два отбора играха пред пълен стадион, тъй като на "Пушкаш Арена" в Будапеща няма ограничения за изпълването на капацитета и 60 000 създадоха невероятна атмосфера по трибуните.

Окрилени от подкрепата, унгарските футболисти дълго време се справяха с набезите на португалските звезди.

Фаворитите в мача направиха и редица пропуски. В края на първото полувреме Роналдо не успя да засече точно едно центриране, макар че беше на няколко метра от вратата.

В 80-ата минута унгарците даже вкараха гол и трибуните избухнаха, но попадението беше отменено заради очевидна засада при атаката.

4 минути по-късно късметът се усмихна на португалците.

Левият бек Рафаел Герейро се разписа, като при удара му помогна рикошет в защитник, а друг рикошет имаше още при центрирането към него.

Минута и половина по-късно Рафа Силва беше съборен от Орбан в пеналта и Португалия получи дузпа.

Кристиано Роналдо не пропусна да се разпише от бялата точка и да реши всичко в мача.

В 92-рата минута Роналдо се разписа още веднъж сам срещу вратаря, когато Унгария вече рухна напълно.

От 22:00 е другият мач в тази група между Франция и Германия.