Стърлинг повтори Линекер отпреди 35 години

Рахийм Стърлинг поведе Англия към победата над Германия, която класира "трите лъва" за четвъртфиналите на Евро 2020. Островитяните се наложиха над стария си враг с 2:0, а звездата на Манчестър Сити вкара първия гол.

Преди това той бе точен срещу Хърватия и Чехия при успехите с 1:0 и се присъедини към Гари Линекер, който на световното първенство през 1986-а също бе автор на първите три гола за англичаните по терените в Мексико.

Късният гол на Хари Кейн срещу Бундестима пък беше първият, вкаран от друг играч освен Стърлинг.

След като се разписа само два пъти в първите си 45 мача за "трите лъва", футболистът на Манчестър Сити вече има 15 гола в последните си 20 срещи за тима на Гарет Саутгейт.

На четвъртфиналите Англия излиза срещу Украйна в Рим в събота, а победителят в този мач ще срещне Дания или Чехия. Ако се класира за полуфиналите, Англия ще се завърне на "Уембли". Финалът също е на митичния стадион в Лондон, което кара англичаните да мечтаят за европейската купа.