Роналдо избухна в последната контрола на Португалия

Роналдо избухна в последната контрола на Португалия Снимка: Getty Images

Кристиано Роналдо отбеляза два гола, а Португалия победи с 3:0 Ейре в последната си контрола преди началото на Европейското първенство.

Жоао Феликс откри резултата в 18-ата минута, а през второто полувреме дойдоха и попаденията на Роналдо.

В 50-ата минута CR7 финтира защитник и вкара за 2:0, а 10 минути по-късно покачи на 3:0 и головете му за националния отбор станаха 130.

Неостаряващата суперзвезда можеше да направи и хеттрик, но удари греда преди почивката, а съдията подмина ситуация за дузпа с негово участие.

Въпреки това, Роналдо вече има 57 гола през този сезон във всички турнири и с него Португалия няма как да не е сред фаворитите на Евро 2024.

Първият мач на "мореплавателите" на първенството е на 18 юни срещу Чехия.