Започна мачът на Гришо срещу Йънг

Мачът ще е пети между двамата Снимка: Getty Images
Мачът ще е пети между двамата

Григор Димитров изравни резултата в сетовете срещу американеца Доналд Йънг и е на един сет от първата си победа на канадския Мастърс, която му убягна в предишните му две участия.

Григор загуби първия сет с 4:6, въпреки че започна убедително и поведе с 4:1. След това обаче последва непостоянна игра със серия от двойни и непредизвикани грешки, позволила на Йънг да спечели 5 поредни гейма.

Във втората част българинът намери играта си и проби в 6-ия гейм за 4:2, след което взе подаването си и проби още веднъж за успеха с 6:2.

Григор Димитров и Доналд Йънг трябваше да играят през миналата седмица, но вирусно заболяване спря българина от участие във Вашингтон. Ето, че само няколко дни по-късно, двамата се срещнат, само че в двубой от втори кръг на Мастърса в Торонто.

Гришо като поставен под №7 почиваше на старта, а американецът се справи с Франк Данчевич, надигравайки го с 5-7 6-0 6-3.

Това е пети мач помежду им, след като преди това на три пъти се срещнаха на АТР ниво и веднъж играха на чалънджър.

Съперничеството им започва през 2010 г. в Хонолулу с успех за Йънг след 6-4 7-6(2), а на следващия сезон, този път на АТР турнира в Уинстън Салем, Григор печели след трисетова битка, приключила с тайбрек в третия сет.

Централен корт (започват от 18:00 ч.):
1. Анди Мъри - Ник Кирьос (6:2. 6:2)
2. Новак Джокович - Гаел Монфис (6:2, 6:7, 7:6)