Камерун и Египет ще решат шампиона на Африка

Хора от щаба на камерунците и зрители от трибуните нахлуха да празнуват победата на Камерун с футболистите на терена.

Камерун - Египет е финалът в турнира за Купата на африканските нации, който се провежда в Габон. След като Египет отстрани драматично Буркина Фасо с дузпи, в четвъртък вечерта Камерун стана вторият финалист, след като победи с 2:0 считания за фаворит отбор на Гана.

Двубоят беше доста оспорван, като до 72-та минута двата тима не успяваха да си отбележат гол. Това все пак се случи, като в герой за "лъвовете" се превърна Микаел Нгауеду Нгаджуи.

В добавеното време Кристиян Басонг тръгна от центъра през празната половина на съперника за втория гол, след което на терена настъпи дива радост.

Хора от щаба на камерунците и зрители от трибуните нахлуха да празнуват победата с футболистите на терена.

Финалът е на 5 февруари, неделя, от 21:00 часа българско време.