Тотнъм разнищи Челси в дербито. Сон с блестящ гол

Тотнъм изигра почти перфектен двубой Снимка: Getty Images
Тотнъм изигра почти перфектен двубой

Тотнъм не остави никакъв шанс на Челси в дербито на 13-ия кръг във Висшата лига и постигна убедителна победа с 3:1.

По този начин тимът на Маурисио Почетино измести „сините“ от третата позиция и вече има 31 точки, на две зад втория Ливърпул и на още две зад лидера Манчестър Сити.

Тотнъм започна изключително силно и поведе още в осмата минута, след като Деле Али засече с глава центриране на Кристиан Ериксен.

Още осем по-късно „шпорите“ удвоиха аванса си с далечен удар на Хари Кейн, който остави Кепа на място, без шанс да реагира.

До края на полувремето Сон бе най-близо до третия гол за Тотнъм, но няколко негови удара така и не намериха мрежата. Но всичко това се промени в 55-ата минута. Кореецът мина като на парад покрай Жоржиньо и Луис и завърши по блестящ начин самостоятелната си акция с диагонален удар под плонжа на Кепа – 3:0.

Маурицио Сари прибегна до смените и извади Алваро Мората и Матео Ковачич, пускайки на техните места Педро и Рос Баркли. Челси създаде няколко опасни положения в опит да върне един гол, но се оголи и бе уязвим на контраатаки, а Хари Кейн и Деле Али пропуснаха перфектни възможности за четвърти гол.

15 минути преди края в игра се появи и Оливие Жиру и именно той се разписа за крайното 3:1, засичайки с глава центриране отдясно на Аспиликуета.

За повече обаче „сините“ нямаха сили и Тотнъм се поздрави с повече от заслужена победа, в която, ако бяха си вкарали повечето положения, резултатът отиваше на много тежък разгром.