Резултатите от деня: Аржентина хвана последния влак

Меси и съотборниците му от Аржентина се измъкнаха от трудната ситуация с победен гол в 86-ата минута и продължават напред Снимка: Getty Images

Франция - Аржентина и Хърватия - Дания са два вълнуващи осминафинала, които се оформиха след изиграването на днешните мачове от Мондиал 2018.

Развръзката в група D предложи очакваните емоции и Аржентина до последно беше пред отпадане от първенството.

Лео Меси показа магията си с чудесен гол през първото полувреме, после обаче Нигерия изравни и мачът стана напълно непредвидим. 4 минути преди края Маркос Рохо отбеляза златното попадение, което изпрати Аржентина в следващата фаза.

В другия мач от групата Хърватия излезе с почти изцяло резервен състав срещу Исландия, но въпреки това победи с 2:1 и събра пълен актив от 9 точки. Исландците играха храбро и щяха да се класират при победа, но напускат надпреварата.

В група C не беше особено интересно и Дания и Франция се класираха за 1/8-финалите с миролюбиво нулево реми помежду си.

"Петлите" отново разочароваха с играта си и с нищо не показаха големия си потенциал, но завършват на първото място в групата със 7 т. В другия двубой Перу се поздрави с победа с 2:0 над Австралия, но отборът вече се беше простил с шансовете си за класиране.

Голямото дерби на осминафиналите между Аржентина и Франция е на 30 юни, а Хърватия ще срещне Дания на 1 юли.

Ето резултатите от 12-ия ден на Мондиала:

17:00 ч. Австралия - Перу 0:2

18' 0:1, Андре Карийо

50' 0:2, Паоло Гереро

17:00 ч. Дания - Франция 0:0

21:00 ч. Исландия - Хърватия 1:2

53' 0:1, Милан Бадел

76' 1:1, Гилфи Сигурдсон

90' 1:2, Иван Перишич

21:00 ч. Нигерия - Аржентина 1:2

14' 0:1, Лионел Меси

51' 1:1, Виктор Моузес

86' 1:2, Маркос Рохо